فیلم بخیه زدن در زایمان طبیعی - جامع ترین ها
ایستایی وجود ندارد ، هر چه هست جوشش و جاری بودن است.
خوش آمدید - امروز : جمعه 8 اردیبهشت 1396
خانه » زناشویی » بارداری و زایمان » فیلم بخیه زدن در زایمان طبیعی
فیلم بخیه زدن در زایمان طبیعی

فیلم بخیه زدن در زایمان طبیعی

فیلم بخیه زدن در زایمان طبیعی

عکس واژن در زایمان طبیعی,پارگی واژن در زایمان طبیعی,ترمیم واژن بعد از زایمان طبیعیزایمان طبیعی,بخیه زدن واژن

بخیه‌های زایمان دو نوع هستند. این بخیه‌ها یا جذبی هستند ویا غیر جذبی. در انواع غیر جذبی، بهترین نوع آن استفاده از نخ نایلون است كه پس از جوش خوردن زخم، باید از زیر پوست كشیده شود که كشیدن آن هم سخت و دردناك نیست. علاوه بر آن بهترین نتیجه را از نظر زیبایی دارد و احتمال عفونت را كمتر می‌كند. نوع جذبی كه بعضی به آن روش لیزری هم می‌گویند، به همان طریق دوخته می‌شود با این تفاوت که چون جذبی هستند، گره‌ها از زیر زده شده و هیچ نخی از روی پوست مشخص نیست.

فیلم بخیه زدن در زایمان طبیعی

فیلم بخیه زدن در زایمان طبیعی

بخش نهایی زایمان بخیه زدن است که بسیاری از خانم‌ها خیلی ساده از آن عبور می‌کنند. اما خانم‌ها باید بدانند که با مراقبت از بخیه‌ها و عفونت نکردن آن است که می‌توانند یک زایمان موفق را پشت سر بگذارند بخیه‌های زایمان دو نوع هستند. این بخیه‌ها یا جذبی هستند ویا غیر جذبی. در انواع غیر جذبی، بهترین نوع آن استفاده از نخ نایلون است كه پس از جوش خوردن زخم، باید از زیر پوست كشیده شود که كشیدن آن هم سخت و دردناك نیست. علاوه بر آن بهترین نتیجه را از نظر زیبایی دارد و احتمال عفونت را كمتر می‌كند. نوع جذبی كه بعضی به آن روش لیزری هم می‌گویند، به همان طریق دوخته می‌شود با این تفاوت که چون جذبی هستند، گره‌ها از زیر زده شده و هیچ نخی از روی پوست مشخص نیست.

فیلم بخیه زدن در زایمان طبیعی

فیلم بخیه زدن در زایمان طبیعی

بخیه‌های جذبی معمولا واكنش پوستی می‌دهند و احتمال آوردن گوشت اضافه به‌ویژه در افراد مستعد بیشتر است و می‌گوید:« در بعضی افراد به‌طور ژنتیكی هنگام ترمیم زخم، گوشت اضافه فراوانی در محل بخیه‌ها بوجود می‌آید. در افراد مختلف میزان این گوشت اضافه متفاوت است و گاهی بسیار شدید است. به طوری که در این افراد بخیه‌های غیر‌جذبی کاربرد بهتری دارند. هر چند در افراد مستعد باز هم احتمال اسكار یا زخم پس از بخیه وجود دارد اما یا این نخ‌ها به مقدار كمتری گوشت اضافه ایجاد می‌کنند به افرادی که مستعد اسکار یا زخم پس از بخیه هستند، «كلوئید‌‌ساز» گفته می‌شوند که در این افراد حتی با برداشتن مجدد این ناحیه باز هم امكان ایجاد اسکار وجود دارد رای پیشگیری از اسکار و درمان عفونت‌های بخیه در این افراد پیشنهاد می‌کند:« خشك و تمیز نگه‌داشتن زخم بسیار مهم است بنابر‌این خانم‌ها به محض قرمزی، تورم و ترشح زخم باید به پزشك مراجعه كنند چون عفونت زخم به‌ویژه در سزارین بسیار مهم است و عوارض بیشتری دارد. گاهی اوقات لیزر می‌تواند در درمان این نوع بیماری‌ها موثر باشد اما جراحی مجدد فایده‌ای ندارد. در مورد زایمان طبیعی تنها بخیه‌های جذبی استفاده شده و در صورتی كه از نظر زیبایی مشكلی داشته باشند بعدا قابل ترمیم هستند. احتمال عفونت زخم در هر بخیه‌ای وجود دارد لذا رعایت مسائل بهداشتی و تغذیه صحیح، بسیار مهم هستند.

فیلم بخیه زدن در زایمان طبیعی

بخیه زدن در زایمان طبیعی

در زایمان طبیعی معمولا بخیه‌های جذبی استفاده می‌کنند اما در زایمان‌های سزارین که از بخیه‌های غیر‌جذبی استفاده می‌شود، معمولا 10 روز بعد بخیه‌ها را می‌کشند
 خانم‌هایی که عمل سزارین انجام داده‌اند، می‌توانند از شکم‌بند و یا گن‌های لاغری استفاده کنند به شرطی که روی جای بخیه نباشد چون باعث عفونت می‌شود. اما خانم‌هایی که زایمان طبیعی کرده‌اند، به هیچ عنوان نباید گن بپوشند چون هوا باید در جریان باشد تا بخیه‌ها زودتر جذب شوند و از طذف دیگر در محیط بسته احتمال ایجاد عفونت بسیار زیاد است اگر خانم‌های که تازه زایمان کرده‌اند، قرمزی، تورم، ترشح و بوی بد در ناحیه بخیه مشاهده کردند، باید فورا به پزشک مراجعه کنند. باید بدانید که احتمال ایجاد عفونت در خانم‌های مبتلا به چاقی، خانم‌هایی که در زایمان‌اول‌شان سزارین کرده‌اند، مبتلا به دیابت هستند و یا زایمان دوقلویی داشته‌اند بیشتر است در زیر فیلم مربوط به چگونگی نحوه بخیه زدن در زایمان طبیعی موجود است که میتوانید به صورت آنلاین تماشا یا در صورت لزوم دانلود نمایید.

فیلم زایمان طبیعی بدون سانسور

امتیاز 3.90 ( 42 رای )
اشتراک گذاری مطلب

هرگونه کپی‌برداری از مطالب جامع ترین ها فقط با ذکر منبع مجاز می‌باشد.